ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نوآوری مداوم، کلید موفقیت 125 ساله کمپانی Satake

به گزارش نگاه هستی به نقل از Worldgrain، در سال 1896، Satake اولین دستگاه آسیاب برنج را با نیروی موتور ایجاد کرد تا فشار کار بر کارخانه‌های آسیاب را در شهر هیگاشی هیروشیما ژاپن کاهش دهد. اکنون، 125 سال بعد، رهبران جدید Satake در حال حل مشکلات صنایع جهانی برنج، گندم و ذرت هستند.

 

این شرکت مستقر در ژاپن به دلیل تأکید مداوم بر تحقیق و توسعه با موفقیت تمرکز خود را بر ارائه پیشنهادات بهترگسترش داد.

رئیس شرکت Satake، گفت: شرکتهای تولیدی نمیتوانند بدون توسعه قوی در بخش فناوری در رقابتهای بازار دوام بیاورند. Satake نیز دائماً فناوری خود را اصلاح کرده و روی توسعه فناوریها و محصولات جدید کار کرده است.

 Satake در طول زمان انواع ماشینهای پردازش غلات را در سرتاسر جهان معرفی کرد و در نهایت دامنه تولیدات خود را از ماشینها به طراحی سیستم پردازش و تولید محصولات مصرفی گسترش داد. به عنوان مثال، این شرکت در حوزه آسیاب برنج، خشک کننده دانه، سبوس گیر، صیقلدهندهها و بستهبندیکنندهها را همراه با سیستم کنترل این ماشینها معرفی کرد.

با گذشت زمان، تقاضای مصرف‌‌‌کنندگان  برای غذاها به تدریج تغییر کرده است. آنها به دنبال غذاهای خوشمزه تر، سالمتر و آسانتر برای تهیه هستند. Satake ماشینها و سیستمهایی را در اختیار بازار قرار داده است که این نیازهای بازار را به موقع برآورده میکند. Satake به طور مداوم در حال توسعه فناوریهای پیشرفته است و خود را به شرکتی تبدیل کرده است که فقط یک تولید کننده ماشین نیست، بلکه به شرکتی است که محصولات و سیستمهایی را نیز توسعه میدهد که نیازهای صنایع آسیاب و مصرف‌‌‌کنندگان  را برآورده میکند. 

به طور کلی، Satake دارای 54 مرکز در 14 کشور،  با مجموعا 3000 کارمند است.

قبل از اینکه Satake ماشین آسیاب برنج برقی را ایجاد کند، آنها با نیروی دست یا همان هیدرولیکی کار میکردند. Satake به نوآوری خود ادامه داد و در سال 1925 یک دستگاه آسیاب با سرعت بالا با رولهای ساینده را معرفی کرد. او در سال 1944 مدال روبان آبی را برای اختراعات خود دریافت کرد و اولین کسی بود که در بخش کشاورزی این جایزه را دریافت کرد.  

دومین رئیس این شرکت «تئوری آسیاب برنج» را منتشر کرد، که فناوری امروزی برای فرآوری برنج از آن تکامل یافته است. ماشین آسیاب برنج Pearlmaster که در سال 1955 اختراع شد، اولین دستگاه آسیاب برنج بود که پس از جنگ از ژاپن صادر شد. سال بعد، Satake ماشین آسیاب برنج One Pass (از این دستگاه برای فرایند سبوسگیری و جدا کردن دانههای قهوهای رنگ استفاده میشود) را برای استفاده کشاورزان تولید کرد. 

نتیجه تمرکز بر این صنعت در آن زمان افزایش حجم تولید با و بهبود کارایی بود. رنج تولیدات سیستمهای آسیاب برنج Satake به دولت ژاپن اجازه داد تا تأسیسات آسیاب برنج را در مقیاسی بزرگ سازمان بدهد. تایید و موافقت دولت، سیستم آسیاب این شرکت توسط اکثر کارخانههای برنج ژاپن در سال 1962 استفاده شد.

در سال 1966، ایت شرکت خشک کنی را تولید کرد که میتوانست برنج را تا 10 برابر سریعتر از خشککنهای قبلی خشک کند و در سال 1974 با معرفیRice Master، اولین پوستهگیر با جداکننده سبوس، عصر جدیدی را در سبوسگیری آغاز کرد.

این کمپانی با تولید محصولات نوآورانهای در پاسخ به نیازهای جامعه و زمانه که قبلاً مشابه آنها دیده نشده است، ، در زمینه پردازش غلات پیشتاز شده است.

هم چنین Satake شروع به گسترش موقعیتهای مکانی خود نیز کرد و در 14 کشور به ساخت تاسیسات پرداخت. پس از رسیدن به حجم مطلوبی از تولید، متمرکز بر کیفیت و خواستههای مشتریان شدند.

در سال 1986، Satake یک تحلیل کننده طعم نیز ایجاد کرد که قادر به اندازهگیری طعم برنج نیز میباشد. این روش جدید که طعم برنج را بر اساس ترکیبات آن تعیین میکند، امکان انجام آزمایشهای مربوط به طعم را فراهم کرده است.

همچنین یک فناوری جدید نیز برای تبدیل دانههای قهوهای برنج به دانههای سفیدتر ابداع کردند که از طریق فرآیند جوانه زنی دانه و انتقال رطوبت در دانه این کار را انجام میدهد.

این روزها تمرکز مردم بیششتر متوجه بهداشت و سلامت و ایمنی محصولات خوراکی شده است و این تغییر نه تنها از الویت خواستههای مردم ناشی میشود، بلکه پیشرفتهای تکنولوژیکی، تغییر در سبک زندگی و کاری و سایر تغییرات اجتماعی نیز در ایجاد این تغییرات دخیل هستند.

اکنون کارخانههای آسیاب برنج به دنبال اتوماسیون و صرفه جویی در نیروی کار و حفظ کیفیت محصولات هستند. Satake  با تقاضاهای در حال تغییر بازارها و مصرف‌‌‌کنندگان  مواجه است و برای برآورده ساختن خواسته ها، به بهبود تواناییها و  پیشرفتها در فناوری خود ادامه میدهد.

از جمله مواردی که به دوام 125 ساله این کمپانی کمک کرده است، رهبری، آینده نگری، مدیریت، تحقیق و توسعه و کارکنانش بوده است.  به دلیل تواناییهای مدیران این کمپانی در تحقیق و توسعه، ضمن استفاده از فناوریهای پیشرفته، روی محصولات نوآورانه نیز سرمایهگذاری کرده است.

کلید نهایی موفقیت Satake کارمندانی بوده است که میتوانند آزادانه فکر و عمل کنند. مدیریت ارشد مسیر را تعیین میکند، اما به ایدهها و توانایی آنها نیز نیاز دارد.