ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم تبریز در مجلس:

اگر یارانه به مردم پرداخت می‌شد، نیاز به طرح هوشمندسازی نبود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی و توجه به موضوع آرد و نان در کشور، یک ضرورت است چرا که در این زنجیره، بیشترین یارانه پرداخت می‌شود.

 

میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در موضوع نان، مدیریت شرایط در زنجیره، یکی از موضوعات مهم است تا رضایتمندی مردم حاصل شود. اکنون میزان یارانه سال آینده برای نان به 160 همت در سال آینده ارتقا پیدا کرده که باید به این موضوع توجه کرد که یارانه نانوایی هم به یارانه آرد افزوده شده است.

وی افزود: ما می‌دانیم معیشت نانوایی‌ها سخت است، تمام هزینه‌های کارگری، آب، برق، گاز و دستمزد افزایش چشمگیری داشته است و اکنون سعی کرده‌ایم بخشی از این هزینه‌ها را برای نانوایان جبران کنیم.

این نماینده مجلس درباره عملکرد دولت در حوزه نان بیان کرد: موضوع این است که ما به دنبال جلوگیری از فساد و رانت‌خواری هستیم و به همین دلیل است که موضوع هوشمندسازی را مطرح کرده‌ایم اما این مسیر را باید ادامه داد. ما باید طرح هوشمندسازی نان را کامل کنیم.

وی در پایان گفت: البته که ساماندهی نیاز به آسیب‌شناسی دارد و اگر ما مسیر را درست طی می‌کردیم و یارانه را به مردم می‌دادیم، نیاز به طرح هوشمندسازی نبود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران