ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس انجمن صنفی کارگران خبازی نیشابور:

دستمزدها مناسب باشد، مشکل کمبود کارگر ماهر رفع می‌شود

رئیس انجمن صنفی کارگران خبازی نیشابور گفت: در این انجمن در تلاش هستیم تا مشکلات و معضلاتی را که نانوایان با آن مواجه هستند، برطرف کنیم.

 

محمدتقی شیخیان در گفت‌وگو با نگاه هستی خاطرنشان کرد: علی رغم تمام مشکلات، نان در شهرستان نیشابور از کیفیت خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به وظیفه انجمن صنفی کارگران خبازی نیشابور بیان کرد: از جمله وظایف ما، رسیدگی به مشکلات معیشتی نانوایان است تا بتوانیم با این کار، کیفیت نان شهرستان را افزایش دهیم.

شیخیان با بیان اینکه نان در شهرستان نیشابور با آرد ۷ درصد پخت می‌شود، تصریح کرد: در کمتر استان یا شهرستانی نان با آرد ۷ درصد تولید می‌شود در حالی که در شهرستان نیشابور، این اتفاق می‌افتد و طعم نان با این آرد، مطلوب و مورد استقبال مردم است البته در این میان تجربه‌های آقای خواجه نیز تاثیر قابل توجهی بر این امر داشته است.

رئیس انجمن صنفی کارگران خبازی نیشابور با اشاره به مشکل نرخ نان در این شهرستان اظهار کرد: موضوع نرخ نان،  موضوعی کشوری است که شهرستان نیشابور نیز از این قاعده مستثنا نیست.

شیخیان در بخش دیگری از گفته‌های خویش با اشاره به کمبود کارگر به عنوان معضل کشوری بیان کرد: امروزه کارگر ماهر در تمام کشور وجود دارد اما دیگر کسی رغبت نمی‌کند به این شغل ادامه دهد. ما در نیشابور به دنبال آن هستیم که برای کارگران، آموزش‌های لازم را در زمینه اشتغال در واحدهای نانوایی ارائه کنیم که البته در این میان، نیازمند حمایت‌ها و همکاری‌های سازمان فنی و حرفه‌ای و فرمانداری هستیم.

وی افزود: البته موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که اگر دستمزد نانوایان خوب باشد، بدون شک کیفیت نان و رغبت نانوایان به کار در نانوایی، بیشتر خواهد شد.

شیخیان در پایان گفت: از تلاش‌های شبانه‌روزی آقای شادکانی، معاون انجمن، در جهت رفع مشکلات صنفی خبازان، سپاسگزار هستیم.