ارسال به دوست  نسخه چاپي 

صادرات پاستاي ترکيه از مرز 360 ميليون دلار عبور کرد

به گزارش نگاه هستي و به نقل از بي بي ام، افزايش ميزان صادرات پاستا که يکي از محصولات غذايي مهم در دوران کوويد 19 است، توليدکنندگان اين محصول در ترکيه را خوشحال کرده است. صادرات اين بخش، از 360 ميليون دلار در 6 ماه اول سال ميلادي عبور کرد.

عبدالقدير کولاهچي اوغلو، رئيس انجمن صنايع پاستاي ترکيه بيان کرد: صادرات پاستاي کشور به ميزان 25 درصد افزايش يافته و در نيمه اول سال ميلادي از 360 ميليون دلار فراتر رفته است.

وي ادامه داد: هدف ما براي صادرات 10 درصد بود اما رشد کنونيمان، 25 درصد است که فراتر از چيزي است که ما انتظار آن را داشتيم.

کلاهچي اوغلو با بيان اينکه يکي از محصولات پرفروش در دوران کوويد 19، پاستا بوده و افزايش در ميزان و حجم صادرات پاستا صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: 60 ميليون دلار از درآمد حاصل از 118 هزار تن صادرات پاستا، در ماه ژوئن بوده و کشور شاهد 85/59 درصد افزايش مقدار و 92/67 درصد افزايش ارزش صادرات در مقايسه با همين زمان در سال گذشته است.

وي در ادامه بيان کرد: صادرات در ماههاي ژانويه - مي به اندازه 20 درصد در مقايسه با سال گذشته افزايش يافته و به 301 ميليون و 15 هزار دلار رسيده و گزارشي که به دست آمده به اين شرح است که در 6 ماه اول سال 2020، مقدار صادرات پاستا به ميزان 20 درصد در مقايسه با نيمه اول سال گذشته افزايش داشته و به 710 هزار تن رسيده است. ارزش صادرات ما نيز به اندازه 25 درصد افزايش داشته و از رقم 360 ميليون دلار فراتر رفته است. ما ميتوانيم بگوييم که احتمالاً اين سال با درآمد صادرات بيش از 700 ميليون دلار به پايان خواهد رسيد. هدف ما در صادرات، 10 درصد بود در حالي که رشد کنوني ما 25 درصد و بيشتر از چيزي است که انتظار داشتيم.