ارسال به دوست  نسخه چاپي 

6 موزه شکلات در جهان که احتمالاً از آن بی‌خبر بودید!

مطمئناً محبوب‌ترین خوراکی شیرین در سراسر جهان، شکلات است. از خوراکی‌ها گرفته تا نوشیدنی‌ها و حتی صابون یا عطر، شکلات به کار گرفته شده و شکلات از میوه کاکائو و پس از یک فرایند طولانی تولید می‌شود.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از chocolatemuseum، با توجه به محبوبیت زیاد شکلات، در بسیاری از مناطق جهان موزه‌هایی به آن اختصاص داده شده است که در آن تاریخچه و روند تولید شکلات به شما توضیح داده می‌شود.

در بازدید از موزه‌های شکلات، مردم علاوه بر چیزهایی که در مورد شکلات می‌آموزند، در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده و شکلات‌های‌ بسیاری را تست می‌کنند.

 

موزه Choco-Story در بلژیک

 

بلژیک به خاطر انواع وافل و همچنین شکلات معروف است. در بلژیک معروف‌ترین سازندگان شکلات دنیا مانند Marcolini، Marcolini ، Galle و Zaabär پیدا می‌شوند.

با بازدید از موزه Choco-Story در بروکسل، خواهید آموخت که چگونه ابتدا مایاها و سپس آزتک‌ها درختان کاکائو را پرورش دادند، چگونه دانه کاکائو به اروپا رسید و چگونه در گذشته کاکائو را به شکلات تبدیل کردند.

در این موزه، یک استاد شکلات‌سازی درست در مقابل شما شکلات تهیه می‌کند تا آن را تست کنید. همچنین یک فروشگاه شکلات هم برای کسانی که قصد خرید دارند، وجود دارد.

 

 

موزه Xocolate در اسپانیا

 

این موزه در سال 2000 در بارسلونا افتتاح شد. در این نمایشگاه می‌توانید بسیاری از مجسمه‌های شکلاتی از جمله ساختمان‌های مختلف بارسلونا و تصاویری از داستان‌های مختلف روی شکلات را ببینید. می‌توانید در پایان بازدید خود از تست شکلات داغ لذت ببرید و مقداری شکلات نیز بخرید.

 

موزه شکلات Ganong در کانادا

 

موزه شکلات Ganong به عنوان شهر شکلاتی کانادا شناخته می‌شود. این موزه به منظور جشن گرفتن قدیمی‌ترین شرکت شکلات‌سازی کانادا یعنی Ganong که در سال 1873 شروع به کار کرد، ایجاد شد.

در این موزه می‌توانید از نمایشگاه‌های عملی، جعبه‌های قدیمی ‌شکلات و تجهیزات و ماشین‌های عتیقه تولید آبنبات بازدید کنید. 

 

خانه شکلات Perugina در ایتالیا

 

یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا بازدید از خانه شکلات Perugina یا موزه Casa del Cioccolato است. در این موزه که به تاریخ تولید شکلات می‌پردازد، کلاس‌های آموزشی تهیه شکلات در مکانی به اسم مدرسه شکلات نیز برگزار می‌شود. در این مجموعه شما می‌توانید از موزه تاریخ شکلات، کارخانه شکلات‌سازی، مدرسه شکلات و یک فروشگاه شکلات بازدید کنید.

 

 

موزه Maison Cailler در سوئیس

 

موزه شکلات Maison Cailler شامل کارگاه‌های متنوع برای آموزش کودکان و بزرگسالان است و با شرکت در این کارگاه‌ها هر شخصی می‌تواند شکلات مورد علاقه خود را آماده کند و به صورت رایگان نیز شکلات دریافت کند.

در این موزه، گردشگران می‌توانند از راهنما‌های مسلط به زبان عربی، آلمانی، روسی، پرتغالی، کره‌ای، ژاپنی، انگلیسی، چینی، ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیایی کمک بگیرند.

در این کشور در سپتامبر 2020 نیز خانه شکلات Lindt درهای خود را به روی عموم باز کرد و این موزه به عنوان بزرگ‌ترین موزه شکلات جهان شناخته می‌شود و دارای یک فواره شکلاتی است که بیش از 9 متر ارتفاع دارد.

 

موزه شکلات schokoladen در آلمان

 

موزه schokoladen در شهر کلن واقع شده است و چیزی که این موزه را بسیار خاص می‌کند، این است که شبیه یک کشتی و از شیشه و فلز ساخته شده است. 

بازدیدکنندگان می‌توانند برای آشنایی با تاریخچه شکلات و طرز تهیه آن، از نمایشگاه موجود در این موزه دیدن کنند و ضمن لذت بردن از موزه، از سرو کیک‌های شکلاتی و سایر خوراکی‌های شکلاتی و قهوه لذت ببرند.

 

مترجم: کمند ابراهیم زاده