ارسال به دوست  نسخه چاپي 

برند‌ها، بریتانیایی‌ها را به مصرف بیشتر غذاهای غنی از فیبر تشویق می‌کنند

به عنوان بخشی از جشن هفته غذا و مواد مغذی که در ماه سپتامبر برگزار شد، فدراسیون غذا و نوشیدنی (FDF) یک طرح ابتکاری را برای کمک به تغذیه مردم اعلام کرد.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Bakery and snack، طرح Action on Fiber برای افزودن آسان فیبر به رژیم غذایی افراد طراحی شده است. امضای این تعهد به این معنی است که شرکتها موافقت کردهاند به طور فعال به این چالش یعنی افزودن فیبر بیشتر به محصولات خود، بپردازند.

مدیر ارشد FDF گفت: این بسیار عالی است که بسیاری از اعضای FDP در Action on Fiber ثبت نام کرده‌اند و ما از دیدن پیشرفت آن‌ها هیجان‌زده هستیم. تعهدات این طرح، دامنه وسیعی دارد و ارائه محصولات متنوعتر، به مصرفکنندگان کمک میکند تا میزان مصرف خود را افزایش دهند.

فیبر یک جزء حیاتی برای یک زندگی سالم است که مسئول حفظ سلامت روده، کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت و انواع خاصی از سرطان‌ها است.

مدیر رژیم غذایی و سلامت بریتانیا در FDFدر این باره بیان کرد: FDF مدت‌ها است خواستار نگاهی جامع‌تر به سیاست‌های تغذیه‌ای است و معتقد است باید رویکردی متعادل‌تر وجود داشته باشد نه فقط برای آنچه مردم باید در رژیم‌های غذایی خود کاهش دهند مانند شکر، کالری و نمک بلکه در مورد آنچه باید در رژیم خود افزایش دهند مانند میوه، سبزی و فیبر. هدف این طرح، این است که رژیم‌های غذایی با فیبر بالاتر را برای مردم جذاب‌تر، عادی و آسان کند.

کمپانی Tate & Lyle که پیشرو در تولیر فیبرهای رژیمی ‌است، متعهد شده که در بخش تحقیقات و امکانات تولید مواد اولیه خود سرمایه‌گذاری کند تا به صنعت در تولید محصولات سرشار از فیبر و در عین حال جذاب برای مصرف‌کنندگان، کمک کند.

مصرف روزانه 30 گرم فیبر توصیه شده، می‌تواند بدون مصرف کالری قابل توجه، دشوار باشد و به ویژه برای مصرف‌کنندگان مسن‌تر، چالش‌برانگیز است. Tate & Lyle  متعهد شده است که به تولیدکنندگان در فرمولاسیون مجدد نه تنها برای افزایش فیبر بلکه برای کاهش مواد مضر مانند قندها و چربی‌ها کمک کند. همچنین مرتب با کارشناسان صنعت و متخصصان بهداشت مشارکت می‌کند.

مصرفکنندگان آگاه امروزی، بیشتر به دنبال غذاها و نوشیدنیهایی هستند که با مواد مغذی مانند فیبر غنی شده باشند. فیبر می‌تواند به طولانی شدن احساس سیری، سلامت روده، تنظیم سطح کلسترول خون، گلوکز و انسولین خون و عملکرد صحیح سیستم ایمنی کمک کند. مزایای فیبر برای سلامتی، دلیل سرمایه‌گذاری‌های گسترده در تحقیقات و ایجاد تغییرات در صنعت است.