ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کميسيون اقتصادي مجلس يازدهم:

مشکل نان در کشور مزمن است

عضو کميسيون اقتصادي مجلس يازدهم گفت: بزرگ‌ترين اجحاف در حق کشاورز ايراني مي‌شود زيرا محصول باکيفيت را به موقع نخريده و در سيلوها نگهداري نمي‌کنيم و به تبع آن، آردي که تحويل نانوايي‌ها مي‌شود، نوسان کيفيت دارد.

 

غلامرضا مرحبا در گفتوگو با خبرنگار نگاه هستي اظهار کرد: در حوزه انتخابيه من، واقعاً مشکل وجود دارد. جمعيت شهر من 100 هزار نفر است اما آيا سهميه آرد تخصيص يافته، مناسب نانواييهاي شهر من است؟

وي افزود: عدم تخصيص سهميه مناسب، منجر به تشکيل صف‌‌هاي طولاني ميشود و از سوي ديگر چند نرخ براي آرد داريم و کساني که آرد دولتي مي‌‌گيرند، با سوءاستفاده از اين چند نرخي، آردفروشي ميکنند و به زعم من داشتن چند نرخ، فسادآور است.

نماينده مردم بندر آستارا درباره وضعيت ماشينآلات پخت نان بيان کرد: يکي ديگر از مشکلات، مربوط به ماشينآلات پخت نان است که کيفيت قابل توجهي ندارند و محصول باکيفيت به ما نميدهند و از سوي ديگر از تعداد افراد باتجربه در واحدهاي نانوايي کاسته شده است.

وي با اشاره به پيگيريهاي مجلس درباره ساماندهي کيفيت زنجيره گندم، آرد و نان تصريح کرد: کميسيون کشاورزي، پيگير مسائل مربوط به اين صنعت بوده و نان، دغدغه تمام نمايندگان است و طبيعتاً همراه کميسيون کشاورزي هستيم.

اين نماينده مجلس مشکل توليد نان را مزمن دانست و گفت: بايد فکري به حال وضعيت توليد نان و چرخه آن در کشور کنيم چرا که در شرايط کنوني، نه مردم از وضعيت راضي هستند، نه نانوا و نه کشاورز!